logo

Maduro’dan Gövde Gösterisi

maduro

 

Maduro’dan Gövde Gösterisi

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ABD destekli darbecilere karşı ordunun desteğini aldığını gösteren bir video yayınladı.

Başkentin güneyinde Bolivarcı Ulusal Silahlı Kuvvetlere (FANB) ait büyük askeri kampüs Fuerte Tiuna’yı sabahın erken saatlerinde ziyaret eden Maduro, buradaki askeri akademinin bahçesinde yüzlerce asker tarafından karşılandı.

Maduro, askerlere yaptığı konuşmada, “Anayasa ve kanunların komutasında birleşmiş bir FANB ihanet ve darbecilikle mücadele etmelidir.” dedi.

Yaşanan askeri kalkışmaya işaret eden Maduro, “Venezüella’nın geleceği bu olamaz. Venezüella’nın geleceği barış, işsizlik ve zorluklarla mücadele edilmesidir.” değerlendirmesinde bulundu.

ABD ve muhalif lider Juan Guaido’nun iddialarının aksine ordunun Maduro’ya destek verdiğini göstermek için yapılan ziyarette Savunma Bakanı Vladimir Padrino ve ordunun en üst düzey isimlerinden, stratejik planlama ile operasyonlardan sorumu komutan Remigio Ceballos da hazır bulundu.

Ocak ayında kendisini Geçici Devlet Başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, iki gün önce kendisine destek verdiğini söylediği askerlerle kamera karşısına geçmiş ve ordudan Maduro yönetimine karşı ayaklanmalarını istemişti.

 
Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica