logo

Avrupa Kırım Türklerinden KTMM’ye Tepki

refat çubarov (600 x 396)

Avrupa Kırım Türklerinden KTMM’ye Tepki

Avrupa’da Kırım Türk mücadelesinin lideri Rafet Karanlık’ın cenazesine katılmayan KTMM yönetimine Avrupa’da yaşayan Kırım Türkleri ve Türk Derneklerinden tepki.

KTMM Hollanda temsilcisi ve Hollanda Kırım Türkleri Derneği Başkanı Mehmet Tütüncü, Ukrayna yanlısı KTMM başkanı ve Ukrayna milletvekili Refat Çubarov’u protesto etti.

Tütüncü facebook sayfasından yaptığı paylaşımda “Refat Çubarov Kırım Tatar Meclis Başkanı. Rafet Karanlık Kırım tatarları ve meclisi için canıyla malıyla mücadele etmiş bir insan. Batı Avrupa Kırım TürklerinDernek başkanı. allah rahmet eylesin Rafet Karanlık vefat etti ve ebedi istirahatgahına defnedileceği gün Refat çubarov Hollandaya gelmiş. Hollandadan Rafetin defenedileceği günün sabahı ayrılmış. Herkes onu rafetin cenaze törenine beklerken… ahde vefa davaya hizmet bu kadarmış. ey refat senin için yıllarını vermiş rafetten önemli ne işin olabilirdi. Bu kadarmı senin milletine olan saygın, Kırım Tatar Meclisi Hollanda temsilcisi olarak Refat Cubarovu protesto ediyor onun başkanlığı bundan sonra benim için yok hükmündedir…

Çubarov facebook paylaşımlarında Rafet Karanlık’ın vefatından sonra Avrupa’da bulunduğu ve cenazeden saatler önce Amsterdam’dan Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitmek üzere havalimanında olduğu ortaya çıktı. Amsterdam’dan Giessen’e araba ile en fazla 3-4 saatlik bir yolculukla gidilebileceği, cenaze töreni sonrası aynı gün Ukrayna’ya dönebilecek olan Çubarov’un vefasızlığı tepkilere yol açtı. Son görevi yerine getiremeyecek kadar önemli Ukrayna’da ne işi olabilir.

 
 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica