logo

Rafet Karanlık Tanrı Dağına Uğurlandı

rafet karanlık cenaze (600 x 450)
Rafet Karanlık Tanrı Dağına Uğurlandı

Ömrünü Kırım başta olmak üzere Türk Dünyasına adayan ve son nefesine kadar bu uğurda maddi manevi ömrünü harcayan Türk Dünyası Aksaçlısı Rafet Karanlık son yolcuğa uğurlandı.

80 öncesi Dış Türkler Derneği Kurucusu ve Başkanı olan, Batı Avrupa Kırım Türkleri Merkezi Başkanı Rafet Karanlık, Almanya’nın Giessen şehrinde ebediyete uğurlandı.
Giessen Diyanet Camii’nde yapılan cenaze merasimine Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden gelen Türk dernek yöneticileri ile Nogay, Kazak ve Doğu Türkistan Temsilcileri katıldı.
Cenaze Rafet Karanlık’ın ailesini ve akrabalarının yanı sıra Almanya Nogay Türkleri Başkanı Fatih Polat, Kırım Tatar Milli Meclisi Fransa Temsilcisi İlker Arkun, Türk Federasyon Eski Genel Sekreteri Yusuf Tatar, Türk Federasyon Eski Genel Başkanlarından Mehmet Erdoğan Avrupa Nizami Alem Teşkilatları Genel Başkanı Erol Yazıcıoğlu ve MHP Eski Genel Merkez Yöneticilerinden Suat Başaran, İYİ Parti GİK Üyesi Sait Özcan, Ahmet Özay, Abdullah Yücesan, ATİB genel muhasibi Şaban Duran, ATİB Denetleme Kurulu Başkanı Hidayet Kayaalp, ATİB Genel Başkan Yardımcısı Hanefi Şimşek, Dünya uygur kongresini, doğu Türkistanliları temsilen Atahan Küreş, Zeki Zekialtmişalti eşi ve çocuğu Atahan, ADD’ temsilen Yeniden kuvvayi Milleye Ruhu dernekleri kurucu başkanı Ahmet Aytaç Koordinasyon kurulları..Tahsin BAYAR,Giessen işadamları ve sanayicilerinden Mahmut Bozkurt, Cengiz Han Erdoğan, Mimar H Sedat Peker, Berlinden Abdurrahman Güneş, Bremenden CemalAlper Ergülen, Aachen işadamı Ülkü Ekiz, Sami Erkut, Kölnden Fordd Fabr. Işyeri Işci tems. Muharrem Kizılkaya, Federasyon eski genel başkan yardımcısı Cevat Şanlı, Orhan Sevim, Bölge başkanı Muhsin Bölükbaşı başta olmak üzere Türk Dünyasının bir çok ismi katıldı.

Ruhu şad mekanı cennet olsun.

 

 

rafet karanlık cenaze 2 (600 x 334)

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica