logo

İmamoğlu: 47 gün sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz

ekrem imamoğlu (600 x 346)

İmamoğlu: 47 gün sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK’nın verdiği skandal kararı sonrası FOX TV ana haber bülteninde yaptığı açıklamada, “Bütün bu emekleri çalan, hırsızlığını yapan YSK’dır. AA’nın rezilliğini biz ispat ettik. Bukadar 16 milyon insanın emeği var oyu var. Bütün bu emekleri çalan, hırsızlığını yapan YSK üyelerine net olarak söyüyorum. YSK üyeleri emeğimi çaldı, 16 milyonun emeğini çaldı.” dedi. İmamoğlu, “Her şey çok güzel olacak. 47 gün sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

YSK’nin kararının emek hırsızlığı olduğunu söyleyen İmamoğlu, “Şu anda demokrasi mağdur edildi. Ben 31 Mart 2019’daki seçimi kazandım. Bu zarfa 4 tane oy attığını meclis üyeliği pırıl pırıl sorun yok. Bu muhtar bunda da sorun yok. İlçe belediye başkanlığı bunda da sorun yok her şey harika. Sonra İBB Başkanlığı, Ekrem İmamoğlu kazandı diye burası şaibeli. Buna gülüyorum.” dedi.

“Bu mübarek Ramazan ayında 7 YSK üyesini Allah’a havale ediyorum.” diyen İmamoğlu, YSK’ye çağrıda bulunarak, “Sandık kurulunda neymiş kamu görevlileri yerine banka memurlarını görevlendirmişler. 24 Haziran’da görev alan banka memuru insanlar beni bulsunlar ben onlarla buluşacağım. Üzülüyorum ya! O vatandaşı siz davet etmişsiniz. 212 sandıkta sandık kurulu üyeleriyle ilgili karar veriyorsunuz. Tam kanunsuzluk kararı da veremiyorsunuz niye ilçeler de gider. Hadi hodri meydan. Bütün ilçeleri de iptal edin. Meclis’i de iptal edin.” diye konuştu.

YSK, EMEK HIRSIZLIĞI YAPTI

- Ben bu yola çıkarken eşimden çocuklarımdan annemden babamdan helalik aldım çıktım. Öyle bir mücadele ki milyonlar var içinde. Bana oy versin vermesin. Bütün bu emekleri çalan, hırsızlığını yapan YSK’dır. AA’nın rezilliğini biz ispat ettik. Bukadar 16 milyon insanın emeği var oyu var. Bütün bu emekleri çalan, hırsızlığını yapan YSK üyelerine net olarak söyüyorum. YSK üyeleri emeğimi çaldı, 16 milyonun emeğini çaldı.

YSK’YE BASKI YAPILDI

- Alınan kararın dayanağı; İstanbul’da 31,186 sandık var. Alınan kararda 212 sandıktaki sandık kurulları üzerinde veriliyor. Binali Yıldırım bu sandıklardan yüzde 50,5 oy almış ben 47 oy almışım bunun neresi yolsuzluk. Kimse kafasını kuma sokmayacak.

- İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “YSK süreci aklasın” sözünü hatırlatarak, Erdoğan’ın YSK’ye baskı yaptığını söyledi. İmamoğlu, kimse kafasını kuma gömmesin” dedi.

ADALET ÖLÜRSE DEVLET ÖLÜR

- Size Fatih Sultan Mehmet’in bir sözünü okuyacağım. Aklı öldürürsen, ahlak da ölür. Akıl ve ahlak öldüğünde millet bölünür. Kadı’yı satın aldığın gün adalet ölür. Adaleti öldürdüğün gün Devlet de ölür. Adaleti öldürmemek için mücadele vereceğiz.

ABDULLAH GÜL’ÜN AÇIKLAMASI

- İmamoğlu, Abdullah Gül’ün “Anayasa Mahkemesi’nin 2007 yılındaki haksız “367 Kararı” karşısında ne hissettiysem, başka bir yüksek mahkeme olan Yüksek Seçim Kurulu’nun dün aldığı kararı duyunca aynı duyguları yaşadım. Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız” açıklamasına ilişkin, “Aklın yolu bir, bu karar bir tezattır. Ben bütün AK Parti’li dostlarımın vicdanına sesleniyorum. Elinizi vicdanınıza koyun. ‘Bu İmamoğlu’na yapılan reva mıdır?’ diye bir sorun. Bu Ramazan ayında soruyorum. Ramazan ayı arınma ayıdır.” dedi.

İMAMOĞLU’NUN SEÇİM PROGRAMI: YARIN BAŞLIYORUM

- Yarından itibaren çalışmalara başlıyorum. Zaten projelerimizi anlatmışız, gelir gelmez çalışmalara başlamışız. Biz kucaklayacağız, bu millet sevgi, saygı ve barış istiyor. Şunu ifade edeyim bu duygularımı anlatırken bir durum tespiti yapıyordum. Bugün misli misli enerjiyle sahadayım.

 

Cumhuriyet

 
 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica