logo

Mansur Yavaş mazbatasını aldı, Tuna’ya teşekkür etti

mansur yavaş (Copy)

Mansur Yavaş mazbatasını aldı, Tuna’ya teşekkür etti

Ankara Büşükşehir Belediye Başkanı seçilen Mansur Yavaş törenle mazbatasını aldı.

Ankara’nın kurucularından Hacı Bayramı ziyaret edip dua ettiklerini belirten Yavaş, “Bugün mazbatayı alacağız. Biz de ilk olarak Ankara’nın kurucularından Hacı Bayramı ziyaret edip duamızı ettik. Mazbatamızı aldıktan sonra da Anıtkabir’e gidip Ankaramızı başkent yapan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulunup daha sonra görevimize başlayacağız. ‘Hadi Bismillah’ dedik başlıyoruz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi binasına gelen Yavaş, girişte bekleyen personel ve vatandaşlarla selamlaşarak sohbet etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sona eren Mustafa Tuna, Yavaş ve beraberindekileri makamında karşıladı. Yavaş törende, belediye mührünü Tuna’dan teslim aldı. Tuna da Yavaş’ı tebrik ederek görevinde başarılar diledi.

Yavaş, Tuna’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevi sırasında güzel hizmetleri olduğunu belirtti. Kendisinin de Tuna’yı takdir eden sosyal medya paylaşımları bulunduğunu ifade eden Yavaş, töreni düzenlediği için Tuna’ya teşekkür etti. Yavaş, “Bundan sonra kendisinin değerli fikirlerinden, tecrübelerinden yararlanacağız. Bu devir teslim töreninde, kendisinden görevi devralmaktan da ayrıca çok mutluyum” diye konuştu. 

 
 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica