logo

Ukrayna’da Poroşenko Koltuğu Bırakmıyor

zelenskiy poroşenko (602 x 301)

Ukrayna’da Poroşenko Koltuğu Bırakmıyor

21 Nisan 2019′da Ukrayna Devlet Başkanlığı seçimlerini %73 gibi rekor oyla kazanan Vladimir Zelenskiy, seçimi kaybeden mevcut başkan Poroşenko’ya ve parlamentoya çağrıda bulunarak Devlet Başkanlığının bir an önce devir teslim törenin yapılmasını istedi.

Instagram hesabından açıklama yapan Zelenskiy, “Milletvekilleri koltuklarını kaybetme korkusu yaşıyor. Poroşenko orduda, televizyon kanallarında yönetimi değiştiriyor, Yüksek Mahkeme’ye yeni hakimler atıyor, Roshen şirketinin avukatlarını oraya gönderiyor, cephaneliklerdeki patlamaların sorumlularına general rütbesi dağıtıyor” ifadelerinde bulundu.

Poroşenko’ya göndermede bulunan Zelenskiy, “Omuz vermeye hazır olduğunu söylüyor, ama kandırıyor. Mısır’da otelden terlik çalan turisti andırıyor. Eşyalarını toplayıp havaalanına gidenlerden değil. Poroşenko durmayı bilmiyor. Havlu, terlik alıyor, açık büfeden ne bulursa alıyor… Sizden rica ediyorum. Anahtarları verin, mini barın parasını ödeyin ve gidin. Daha pasaport kontrolünden geçmeniz gerekiyor” şeklinde mesaj verdi.

Zelenskiy, Ukrayna parlamentosundan yemin töreninin tarihinin 19 Mayıs olarak belirlenmesini talep ediyor.
Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica