logo

Nevşehir Belediye Başkanı, Nevşehir’i babasının malı zannetti

 

rasim arı

Nevşehir Belediye Başkanı, Nevşehir’i babasının malı zannetti

Nevşehir Belediye Başkanı Arı’dan İmamoğlu’na Destek Veren Sanatçılara: ‘Artık Burada Program Yapamazlar’

Yüksek Seçim Kurulu tartışma yaratan bir kararla İstanbul seçimlerini iptal etmiş ve seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu‘nun mazbatası alınmıştı. Bu olayın ardından çok sayıda sanatçı da “Her şey çok güzel olacak” sloganı ile İmamoğlu’na desteğini açıklamıştı.

AKP‘li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’dan sanatçılara tepki geldi. Sert ifadeler kullanan Arı, sanatçıları terör örgütü propagandası yapmakla ve Gezi olayları üzerinden “vandallığa destek olmakla” itham etti. İmamoğlu’na destek veren sanatçıların bundan sonra Nevşehir’de herhangi bir program yapmalarına müsaade etmeyeceğini bildiren Arı, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları yazdı: 

“Milletimizin milli ve manevi değerleriyle sorun yaşayan, yeri geldiğinde terör örgütü propagandası yapan 15 Temmuz hain gecesinde ortalara çıkamamış, Berkinleri her durumda anıp da Yasinleri Erenleri asla anmayan, gezide çapulcularla bir ve beraber olarak vandallığa destek olan ve ülkenin bekası söz konusu olduğunda devamlı kaçak güreşmiş fakat YSK kararının hemen ardından aniden aslan kesilen Kendilerini sanatçı olarak addedip ‘milli ve manevi toplum öncülüğü’ rollerini hiçe sayan ‘şahısların’ bu dakikadan itibaren şehrimde tarafımızdan düzenlenecek olan en ufak dahi olsa bir programda sahne alamayacaklarını Nevşehir Belediye Başkanı olarak tamamen ‘kanaat özgürlüğüm’ çerçevesinde ilan ediyorum.”

Sosyal medyada vatandaşlar başkan Arı’ya tepki gösterdi. Nevşehir’in babasının malı olmadığını hatırlattı.

 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica