logo

Balbek ve Poklonskaya, Dolmabahçe Sarayında Erdoğan ile Görüştü

balbek erdoğan poklonskaya 01 (Copy)
Balbek ve Poklonskaya, Dolmabahçe Sarayında Erdoğan ile Görüştü

TBMM’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Terörle Mücadele ve Bölgesel Bağlantılılığın Güçlendirilmesi’ konulu 3. Parlamento Başkanları Konferansı’na Rusya Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin başkanlığındaki Rus heyetinde Rusya Duması’na Kırım’dan seçilen Kırım Tatarı millevekili Ruslan Balbek ve Kırım Cumhuriyeti eski savcısı milletvekili Natalya Poklonskaya’da katıldı.

Rus heyetinde yer alan Poklonskaya, Sputnik’e yaptığı açıklamada, konferans dahil bir dizi etkinlik için İstanbul’a gelen Rus heyetindeki Kırımlı temsilcilerin Türkiye’ye ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdiğini kaydetti.

Böylece Kırımlı temsilcilerin Türkiye’de ilk kez üst düzeyde kabul edildiğini belirten Poklonskaya, “Özellikle İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşma yaptığı bir akşam yemeği verildi. Sıcak karşılama, candan misafirperverlik, Cumhurbaşkanı’nın el sıkışması… Türkiye bizi tam olarak böyle karşıladı. İstanbul’da çok güzel izlenimler edindim” ifadelerini kullandı.

Ruslan Balbek ise facebook sayfasından yaptığı açıklamada Türkiye’de çok sıcak karşılandıklarını ve Rusya ve Türkiye’nin aynı anlayışa sahip olduğu kişisel ve siyasi çıkarlar için şiddete karşı olduklarını belirtti.

 

balbek erdoğan poklonskaya 05 (Copy) balbek erdoğan poklonskaya 04 (Copy) balbek erdoğan poklonskaya 03 (Copy) balbek erdoğan poklonskaya 02 (Copy)

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica