logo

S-400 Füzeleri yaz sonu geliyor

s400 f35 (600 x 319)

S400 Füzeleri yaz sonu geliyor

Türkiye’ye teslimatı başlayan Rus yapımı S-400 hava savunma sisteminin sevkiyatı devam ediyor. Sevkiyat kapsamında 7. uçak Mürted Hava Meydanı’na indi. Milli Savunma Bakanlığı, hava savunma sistemine ait malzemelerin sevkiyatının planlandığı şekilde devam ettiğini bildirdi.

Hava savunma sistemlerinin sevkiyatıyla ilgili bir açıklama da Rusya’dan geldi. Rus haber ajansı TASS, ismini açıklamadığı bir Rus askeri yetkilisine dayandırdığı haberinde, füze tedarikinin üçüncü kısmının yaz sonunda yapılacağını bildirdi. TASS’ın haberinde, 120 adet güdümlü füzenin yük gemileri ile taşınacağı bilgisi de yer aldı.

S-400 hava savunma sisteminde bulunan bir füzenin ağırlığı 1,8 ton. Uzunluğu sekiz metre ve çapı 50 santimetre olan ve 145 kilograma kadar savaş başlığı taşıyabilen füzeler insanlı ya da insansız her türlü hava aracının yanı sıra hem seyir (cruise) hem de balistik füzeleri de imha edebiliyor. Her hedefe iki füze kilitleyebilen sistem eşzamanlı olarak 80 hedef vurabiliyor. 400 kilometre menzile ulaşabiliyor. 

RTİB

 

 
 

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica