logo

AKPli Belediye Başkanından skandal “Sizi biz Müslüman yaptık”

akp istifa (Copy)

AKPli Belediye Başkanından skandal “Sizi biz Müslüman yaptık”

AKPli Kahramanmaraş Belediye Başkanı’ndan il merkezinde bulunan çarşıda karşılaştığı Trabzonlu kadına “ Sizi biz Müslüman yaptık” dedi.

Kahramanmaraş İl merkezinde esnaf ziyaretinde bulunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Trabzonlu olduğunu belirten bir kadın arasında sohbet esnasında kadının Trabzonlu olduğunu öğrenince “Sizi biz Müslüman yaptık” şeklinde konuştu. Kadın ise şaşırarak “Ne demek yani o?” sözleriyle tepkisini gösterdi.

GÜNGÖR’E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Başta AKP’li Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu olmak üzere farklı siyasi partilerden temsilciler ve şehrin önde gelen isimleri Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’e tepki gösterdi.

Trabzon İYİ Parti milletvekili Hüseyin Örs  , TBMM kürsüsünden yaptığı konuşmada “Daha önce de benzer bir hadise İstanbul’da Esenler Belediye Başkanının da yine bu denli mesnetsiz iddiaları olmuştu. Anlaşılan İstanbul’dan bir ders alınmamış. Ben AK Parti’nin yetkililerine, belediye başkanlarına bu konuda Trabzon’la ilgili konuşurken nelere dikkat edip nelere dikkat etmemeleri konusunda bir tavsiyede bulunmalarını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK PARTİLİ ZORLUOĞLU ÖZÜR DİLEDİ

Güngör tepkiler üzerine sosyal medya hesabından özür diledi.
Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica