logo

AKPli Metiner AKP’nin FETÖ geçmişini CHP’ye yamayamadı

akp fetö (600 x 321)

AKPli Metiner AKP’nin FETÖ geçmişini CHP’ye yamayamadı

Ekrem İmamoğlu’na karşı karalama kampanyalarına devam eden AKP bu sefer baltayı fena taşa vurdu.

Katıldığı bir televizyon programında, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Melih Gökçek’in 2011 yılında Fetullah Gülen’e dair yaptığı bir açıklamayı, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu yazmış gibi propaganda yapmak isteyen AKPli Metin Metiner, gerçeğin ortaya çıkmasının ardından özür diledi.

Metiner, Gökçek’in, “Terbiyeni takın. Fethullah Gülen’e FETÖ diyemezsin. Ben sana lakap taksam hoşuna gider mi? Lütfen özür dile” mesajını, İmamoğlu’nun attığını idda ederek, “Bunu CHP İstanbul adayı diyor. Bu kadar FETÖ severlik nereden geliyor” dedi.

gökçek (600 x 338)





CHP’DEN TEPKİ: AKP’DEN BİR İFTİRA DAHA

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, Metiner’in açıklamasına tepki göstererek, “Melih Gökçek’in attığı tweeti İmamoğlu atmış gibi gösterip “bu ne FETÖ severlik” diye soran AKP eski Milletvekili ve yandaş Star yazarı Mehmet Metiner’e soruyoruz; bu ne iftiraseverlik?” dedi.

METİNER’DEN GERİ VİTES

Metiner, programda Ekrem İmamoğlu’na ait olduğunu söylediği sözleri Melih Gökçek’in kullandığının ortaya çıkması üzerine Twitter hesabından yaptığı açıklamayla özür diledi. Metiner, özür mesajında, “CHP adayına ait olmadığını sonradan öğrendiğim o tweet üzerinden yaptığım eleştiriden dolayı kamuoyundan özür dilerim. Biz yanlışlığımızı gördüğümüzde özür dileyecek kadar erdem sahibiyiz. CHP adayı gibi değiliz hamdolsun.” dedi.

 

Etiketler: » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica