logo

AKPli Kurtulmuş PKK taraftarı kanala konuştu

numan kurtulmuş (600 x 323)

AKPli Kurtulmuş PKK taraftarı kanala konuştu

AKP Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kürtlerin her zaman Recep Tayyip Erdoğan’a destek verdiklerini belirterek, İstanbul seçimlerinde de Kürt seçmenlerin Binali Yıldırım’ı destekleyeceğine inandığını söyledi.

İstanbul Sultanbeyli’de düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Kalkınma Vakfı (DAKAV) Kardeşlik Meclisi toplantısına katılan Numan Kurtulmuş, toplantının ardından Rûdaw’a konuştu.

Kurtulmuş, “Kürt kardeşlerimiz her zaman bizlere, Recep Tayyip Erdoğan’a destek oldular. Bu süreç içerisinde Türkiye’ye ve özellikle de Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya yapılan hizmetleri yakinen biliyorlar” dedi.

İstanbul seçimlerine de değinen Numan Kurtulmuş, “Bu seçimde de ben İstanbul’daki Kürt kardeşlerimizin daha güzel hizmetler için, birlik ve beraberlik için Binali Yıldırım beye oy vereceklerini ümit ediyorum. Sahada da onu görüyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Rudaw Medya Ağı (Kürtçe: تۆڕی میدیایی ڕووداوIrak‘ın Kürdistan Bölgesel Yönetimi‘nin Erbil merkezli bir Kürt medya grubudur. Kürtçe, İngilizce, Arapça ve Türkçe dilinde yayın yapar.

26 Eylül 2017′de Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), kanalın Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu bölgelerini Kuzey Kürdistan (Kürtçe: Bakurê Kurdistanê) olarak nitelendirdiği, terör örgütü PKK/YPG lehine yayınlar yaptığı ve Türkiye sınırları içinde başka isimlendirmelerle yıkıcı ve bölücü mahiyette yayın ve nitelendirmeler yaptığı gerekçesiyle Türksat uydusundan çıkardı.

28 Ekim 2017′de Irak Basın ve Enformasyon Komisyonu Rudaw Medya Grubu’nun “lisansının bulunmaması” ve “kanalın şiddet ve nefreti teşvik eden, toplumsal barış ve güvenliği hedef alan yayınlar yaptığı” gerekçesi ile yayınlarını yasakladı.
Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica