logo

NAGEHAN ALÇI’DAN SKANDAL AÇIKLAMA

ekrem imamoğlu (600 x 346)

NAGEHAN ALÇI’DAN SKANDAL AÇIKLAMA

Yandaş yazar Nagehan Alçı, İstanbul Büyükşehir Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun miting düzenlemesinin korku yaratacağını iddia etti.

Alçı yazılarında sürekli İmamoğlu’nun eleştirmesine rağmen son yazısında daha önce destek verdiğini iddia etmesi gözlerden kaçmadı.

Alçı “Ekrem İmamoğlu, bugün Maltepe’de büyük bir miting düzenliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu mitingi organize ediyor.

Bunun İstanbul İttifakı mitingi olduğunu, tüm partilerin il başkanlarının ve nereye oy vermiş olursa olsun, İstanbulluların tamamının davetli olduğunu söylüyor.

Büyük olasılıkla çok kalabalık olacak. 25 yılın ardından gelen başarı açlığı ile milyonlar o mitinge akacak.

Ben başından beri Sayın İmamoğlu’nun bu süreci itidal ve ihtiyattan ayrılmadan yürütmesinin kendisi ve Türkiye için doğru yol olduğunu savunan bir yazarım.

Ekrem Bey bu süreçte birkaç hatası dışında sağduyudan ayrılmadı. Ancak şimdi yine bu miting ile ilgili kafamı kurcalayan bazı sorular var.

Türkiye hassas bir süreçten geçiyor. YSK, İstanbul ile ilgili olağanüstü itiraz sürecini inceliyor. Henüz bir karar verilmiş değil.

Erdoğan’ın İstanbul’una elveda kutlaması’

Bu soruların cevabı yalnızca Ekrem İmamoğlu’nun şahsiyeti ile bulunamaz.

Sayın İmamoğlu, her türlü inanca saygılı, herkesi kucaklayan, CHP’liden çok, daha önce de yazdığım gibi Özal’ın çizgisini hatırlatan bir siyasetçi iddiasında olsa da  bugünkü toplantı hala AK Parti’ye oy veren kitlelerin gözünde ‘Erdoğan’ın İstanbul’una elveda kutlaması’ toplantısıdır.

Sayın İmamoğlu neyi amaçlarsa amaçlasın büyük olasılıkla salt bu nedenle dindar ve muhafazakâr kesimin içine korku salacaktır.

Umarım bugün güzel geçer, barış içinde ve kardeşçe bir buluşma olur.” dedi

Yazının devamı için TIKLAYINIZ

Nagehan Alçı, yazısında İmamoğlu’nun mitinginin muhafazakarların (AKPlilere) korku salacağını iddia ederken, İmamoğlu’nun muhafazar aileden geldiğini unutmuştur, ayrıca AKP mitingleriyle Türk milletini kutuplaştırmaya götürdüğü süreci hiç eleştirmemesi asıl soru işaretidir.
Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica