logo

CNN’de İmamoğlu Skandalı

ahmet hakan imamoğlu (600 x 332)

CNN’de İmamoğlu Skandalı

CNN Türk kanalında Ahmet Hakan’ın “Tarafsız Bölge” programına konuk olan Ekrem İmamoğlu ile Ahmet Hakan arasında Pontus gerilimi yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde AKP’nin İBB Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun, tepkilere neden olan Ekrem İmamoğlu için yapmış olduğu “Pontus” benzetmesini Ahmet Hakan, programına konuk ettiği İmamoğlu’na sordu. Ahmet Hakan, İmamoğlu’na “Bu iddialara neden yanıt vermediniz?” diye ısrarla sorusuna İmamoğlu, “Belediye başkanını savunacaksan çağır onu onunla konuşayım. Trabzonluları lekeliyorsun, Ekrem İmamoğlu’nu lekeliyorsun. Buradan bir politika yaratmaya çalışıyorsun. Ahmet Bey savunmayın lütfen. Ben olsam söylemem! Ünlem işareti koyalım kapatalım” diye cevap verdi.

YAYIN EMİR ÜZERİNE SON BULDU

Ekrem İmamoğlu, İBB’deki israf ve yolsuzluklarla ilgili açıklamalarda bulunurken program reklam arasına girdi. , daha sonra da apar topar sonlandırılmıştı. Sunucu Ahmet Hakan’ın saat 23.30 sıralarında ‘zamanımız bitti’ demesinin ardından İmamoğlu’nun, “(Bitiş saati) 12 diye biliyordum” demesi dikkat çekmişti. İmamoğlu’nun israfı anlatırken programın bitirilmesi sosyal medyada büyük tepki topladı.

Öte yandan İYİP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Aslan, program sonunda, “Kanaldan bir yetkiliyle görüştüm; Ekrem İmamoğlu ile iki saat sürmesi planlanan programı resmen gelen talimatla erken bitirmek zorunda kalmışlar! Yazıklar olsun! Utanılacak haldesiniz…” dedi.

CNN Türk’ün eski çalışanlarından olan Emin Çapa da talimat iddiasını gündeme getirirken, “Kesin bilgi olarak yazıyorum. Evet Ekrem İmamoğlu yayını bitsin diye reji telefonla arandı. Evet yayının tekrarının konulmaması talimatı verildi” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet
Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica