logo

Ülke ekonomik krizde AKP yeni parti kurulmasın diye AKPlilere Para Dağıtıyor

akp para (Copy)

Ülke ekonomik krizde AKP yeni parti kurulmasın diye AKPlilere Para Dağıtıyor

Türkiye, AKP’nin yanlış politikaları sonucu ekonomik krizle boğuşurken, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni parti kurulmasını engellemek için eski AKPlileri görevlere getirmeye devam ediyor.

Devlet Bankalarına ekonomi bilgisi olmayan AKPlilerin atanması sonrası Cumhurbaşkanlığında kurulan ve ne işe yaradığı belli olmayan kurullara atamalara devam ediliyor.
Arınç’a 13 bin TL Cumhurbaşkanlığı YİK Maaşı

Eski TBMM Başkanı ve eski AKP milletvekili Bülent Arınç’ın atandığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi maaşı 13 bin tl olacak

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, 10 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan 1 No’lu Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nde yapılan değişiklikle kuruldu.

Kararnamede “Millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu oluşturulmuştur” denildi.

Independent Türkçe’nin aktardığına göre Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu, Külliye’de kurulan 10. kurul. Bundan önceki 9 Politika Kurulu’na 76 üye atandı. Her birine yapılacak ödeme yine 1 numaralı kararname ile belirlenmiş durumda. Memur maaş katsayısı baz alınarak yapılan hesaplamaya göre Kurul üyelerinin her birine ayda yaklaşık 13 bin TL ödeniyor. Bu yılın bütçesinde, kurul üyeleri için ayrılan ödenek ise 12 milyon TL.

Cumhuriyet

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica