logo

TUSIB yeni yönetimi seçildi

ua tr (Copy)

TUSIB yeni yönetimi seçildi

Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB) Olağanüstü Genel Kurul toplantısı 25 Mart 2019 Pazartesi günü, TUSİB üyesi işadamları ve profesyonel yöneticilerin katılımı ile gerçekleştirildi.

TUSİB merkezinde düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul toplantısında yeni yönetim kurulu, sicil kurulu, denetleme kurulu ve disiplin kurulu üyelerinin seçimi yapıldı.

İki ülke ulusal marşlarının dinlenilmesinden sonra, Mete Karaer bir konuşma yaptı.

2018 yılında yapılan Genel Kurul’da seçilen Yönetim Kurulumuz, Türkiye ile Ukrayna arasındaki ekonomik ilişkilerin kuvvetlenmesi, karşılıklı ticaretin arttırlması, yatırım ikliminin iyileştirilmesi her iki ülke iş insanlarının ihtiyacı olan kanun ve mevzuat değişikliklerinin hayata geçmesi için çaba gösterdi ve tüm ilgili kurumlarla iletişimini sürdürdü’ diye konuşan Karaer, sözlerine ;

sizlere faydalı olacağını düşündüğümüzü özel konferans ve etkinlikler düzenlendik. İş insanlarımızın ekonomik faaliyetlerinin her aşamasında karşılaştıkları, problemlerin resmi makamlara iletilmesi ve takibi konusunda girişimler yapıldı. Uzun zamandır hepimizin gündeminde olan, serbest ticaret anlaşmasının nihayete ermesi için, Türkiye Cumhuriyeti yetkililerine her aşamada destek olunmaya, faydalarının her uygu ortamda izahı için çalışıldı’ diyerek devam etti.

25 Mart’ta yapılan seçimde TUSİB’in yeni yönetim organları belirlendi.

Buna göre Yönetim Kurulu üyeleri

Sezai Parlak – SEP COMPANY

Zafer Özbay – ENTREPRENEUR

Can Uğurlucan- EREN HOLDING-LACOSTE

Haldun Güvenir – LISCA

Hasan Başer – UDK’den oluştu.

Genel Kurul toplantısının ardından gerçekleştirilen ilk Yonetim Kurulu toplantısında TUSIB Yönetim Kurulu Başkanlığına Zafer Özbay atandı.

 
 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica