logo

Almanya Avrupa’nın Güvenliği Rusya’dan Geçer

ALMANYA BAYRAK
mAlmanya’da düzenlenen 51. Münih Güvenlik Konferansı’nda konuşan Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, “Avrupa’da kalıcı güvenlik Rusya ile birlikte sağlanabilir” dedi.

Almanya’da düzenlenen 51. Münih Güvenlik Konferansı’nın son gününde açılış konuşmasını Birleşmiş Milletler Eski Genel Sekreteri Kofi Annan ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikasından Sorumlu Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini yaptı.

Ukrturk’un Haberler.com’a dayandırdığı  habere göre, açılış konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Rusya – Ukrayna arasında yaşanan siyasi konuları ele aldı.

Frank-Walter Steinmeier, Rusya’nın Ukrayna konusunda anlaşmaya hazır olmak adına yeteri derecede gönüllü olmadığını kaydederek, ” Moskova ile işbirliği yapmak Avrupa’da uzun dönemli bir güvenlik gerektirir. Avrupa’daki kalıcı güvenlik Rusya’ya karşı değil ancak birlikte sağlanabilir” dedi. Rusya’nın zamanla uluslararası düzende bütünleşmiş olabileceğini ifade eden Steinmeier, ” Avrupa Birliği, ABD ile Moskova’ya karşı Ukrayna’nın içişlerine müdahale ve doğu Ukrayna’nın bağımsızlık yanlılarını desteklemek gerekçesiyle çeşitli ekonomik yaptırım getirdi” dedi.

http://ukrturk.net/almanya-disisleri-bakani-avrupada-kalici-guvenlik-rusya-ile-birlikte-saglanabilir/

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica