logo

Avrupalı’nın umrunda mı Kırım Türkiye?

putin-obama-chess-vs-bingo-checkersDün sabah saatlerinde Facebook’tan bazı düşüncelerimi açıklamak istemiştim. Ama engellendi.

Buradan tekrar etmekte fayda görüyorum. Bin bir meşakkat ile  geldiğim ecdat yadigarı topraklarda meşakkat ile çalışıyorum. Geçirmediğimiz savcılık soruşturmaları çıkmadığımız mahkeme duruşmaları kalmadı. Ve daha bir çok olay….

Bir çoğunu yüreğimize gömdük ailemizle. Kimselere anlatamadıklarımız gibi.

Erkek gibi olayları göğüsleyip kimseden dahası Türk devletinden konsolosluklarından bile küçük iştir Devlet’in başka sıkıntıları var bu işlere karışmasın diye yardım bile istemedik.

İçinde yaşadığımız toplumun kanunlarına göre işlerimizi görmeye çalıştık. Hakkımızı aradık. Her sıkıntımızı Yüce Rabbimize Dua ettik. Duamızla Kimseden ve başımıza gelebilecek her türlü sıkıntıdan korkmadık.

Ve şimdi bir başka Vatan Türkiye’ye gitmemiz. Resmi yollardan otobüs, tren uçak aktarmalı ile en az 1,5 gün zaman alıyor.

Bizler burada Türkiye Sağlık Sigortası ile yaşayan insanlarız Kırım’da sosyal güvencemiz yok. Ani bir rahatsızlıkta 1,5 gün ölmeden ayrıca yolun vereceği zararı hesaba katmadan Türkiye’ye gidebilecek miyiz. Veya Kırım’da Türkiye’den medet uman Kırım Tatar Türkleri dayanabilecek mi? Uzaktan davulun sesi size hoş gelir

Bizi yıllarca Avrupa’nın dilencisi gören Avrupalı… Bizi halen Avrupa Birliğine almadığını görüyoruz. Benim devletimi milletimi hem sömürecek hemde kendi çıkarları doğrultusunda aldığı kararları bana uygulatmaya kalkacak. Çünkü Türkiye’m ticaretten ve sosyo-kültürel yönden zarar görmeli…

Rusya’nın birçok bölgesinden Kırım’a uçuşların resmi ve serbest olarak yapıldığı ve Türkiye’ye yapılacak Kırım Türklerini Türkiye’ye yakınlaştıracak yola benim kan kardeşlerimi kullanarak bunu durdurmak istiyorlar. 

Sen buna engel olmak istiyorsun Avrupa. Bize gösterdiğin gerekçeleri kendin uygulamıyorsun. Rusya Ukrayna bir tarafta kavga ederken bir taraftan ticaretlerine devam ediyor. Kırım’da yaşan bir iş adamı olarak mağazamda hem Ukrayna ürünler hemde Rus ürünleri mevcut. 

Ve bu düşünceye karşı çıkanlarda. Türkiye’min yetkili siyasetçilerine önde gelenlerine sesleniyorum. Bizi kabul etmeyen bu Avrupa’lı değil mi? Bize yıllarca ambargo uygulayan ABD değil mi?

Çuval olayı…. Utanıyorum…

Biri bu zamanda para kazanmalı. Gücüne güç katmalı.

Akıl veren ben olmayayım ama Akıllı olunmalı

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica