logo

BAHÇELİ’DEN ELEŞTİRİLERE CEVAP

bahçeli erdoğan (Copy)

BAHÇELİ’DEN ELEŞTİRİLERE CEVAP

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’ı koşulsuz destekleme kararıyla ilgili kendisini ve partisini eleştirenlere yanıt verdi. CHP, Bahçeli’nin ‘partiyi tasfiye’ ettiğini iddia edip ‘Patron çıldırdı kapatıyoruz’ tabelası astı demişti. Bahçeli buna da yanıt verdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nden geriye dönüş yoktur. İttifakımız seçimlerle sınırlı kalmayacak, 5 yıl boyunca da milli ve tarihi sorumluluğumuz kapsamında doğacak ahlaki ittifakın gereğini yapacağız” dedi.

Bahçeli “MHP’nin kapısına tasfiye sürecinde ibaresi asıldığını onursuzca söyleyenler, alaycı ve ayıplı bir ağızla ‘patron çıldırdı, kapatıyoruz’ sözleri ile irademizi saptıranlar bilsinler ki kendileri ve zihniyetleri çukurların en derinine, uçurumların en derinine çıldıra çıldıra düşmüşlerdir.” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

-2017′nin en mühim gelişmesi hükümeti sisteminde yapılan değişikliktir. Türk milleti Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni onaylamıştır. 2018 yılı yeni sisteminin istikrarlı bir şekilde gelişmesi için önemli bir dönemeçtir. AK Parti ve MHP Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi’nin hazırlığından oylanmasına kadar başarılı bir süreci işletmiştir. 15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ortaya çıkardığı yeni şartları kavramış, beka üzerinden siyasetimizi yeni baştan anlamlandırmış, 11 Ekim 2016′daki grup toplantımızda da görüşlerimizi açıklamıştım. Bu destek ve katkımız 2019′da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde de mutlaka devam edecektir. 2019′dan sonraki 5 yıl boyunca da yeni sistemin kalıcı hale gelmesi için süreç birliğinin, ahlaki ittifakın gereğini gönül huzuru ile yapacağız. Bu şartlar altında dün de belirttiğim üzere partimiz 2019′da Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacaktır. 

 

BAHÇELİ 2019′DA ERDOĞAN’I DESTEKLEYECEĞİZ tıklayınız

CHP’DEN BAHÇELİ’YE PATRON ÇILDIRDI AÇIKLAMASI tıklayınız

ÜLKÜ OCAKLARI ESKİ GENEL BAŞKANI MHP MİLLETVEKİLİ ATİLLA KAYA’DAN CİYANET TWİTTİ tıklayınız

Etiketler: » » » »

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica