logo

Bor Şeker Fabrikası ve Kırşehir Şeker Fabrikası’nın sahipleri belli oldu

şeker fabrikası (Copy)

Bor Şeker Fabrikası ve Kırşehir Şeker Fabrikası’nın sahipleri belli oldu

Bor Şeker Fabrikası‘nın özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 336 milyon lira ile Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ verdi.

Özelleştirme İdaresinde (ÖİB), Kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye, Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ, Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ, Kayseri Şeker Fabrikası AŞ, Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ, İş-Kaya İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Tüzünler Tarım Ürünleri Hayvancılık Gıda İnşaat Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., Erser Grup Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret AŞ- Sterk Plast Ltd. Ortak Girişim Grubu, Bergiz İnşaat AŞ katıldı.

İhalede ilk olarak kapalı zarf içinde elemesiz teklifler alındı. Üç elemeli tur sonrasında 245 milyon lira başlangıç fiyatı ile başlayan açık artırmanın sonunda en yüksek teklifi, 336 milyon lira ile Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ verdi.

Kırşehir Şeker Fabrikası’na en yüksek teklifi 330 milyon lira

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ’ye (Türkşeker) ait Kırşehir Şeker Fabrikası‘nın özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklifi 330 milyon lira ile Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. verdi.

Özelleştirme İdaresinde (ÖİB), kurumun Başkan Yardımcısı Bekir Emre Haykır başkanlığında pazarlık usulüyle gerçekleştirilen ihaleye Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ, Mutlucan Tuz Madencilik İnşaat Otomotiv Petrol Nakliye Sanayi ve Ticaret AŞ, Kayseri Şeker Fabrikası AŞ, Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ, Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Fernas İnşaat AŞ, Çağlayanlar Enerji ve Gübre Sanayi Ticaret Ltd. Şti, Yılmaz Çağlayan Oğulları Un Sanayi ve Ticaret AŞ, Safi Katı Yakıt Sanayi ve Ticaret AŞ, Eksim Yatırım Holding AŞ ile Bergiz İnşaat AŞ katıldı.

İhalede ilk olarak kapalı zarflarda elemesiz teklifler alındı. Dört elemeli tur sonrasında 300 milyon lira’dan başlayan ihale açık artırmanın sonunda en yüksek teklifi, 330 milyon lira ile Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamada

Türkşeker`e Ait Bor Şeker Fabrikası ve Kırşehir Şeker Fabrikasının Özelleştirme İhaleleri Nihai Pazarlık Görüşmeleri Tamamlandı

06.04.2018 tarihinde yapılan nihai pazarlık görüşmelerinde,

Özelleştirme kapsam ve programında bulunan, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.’ye ait Bor Şeker Fabrikasının özelleştirilme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklif 336.000.000-TL ile Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim Sanayi Ticaret AŞ tarafından verilmiştir.

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş.’ye ait Kırşehir Şeker Fabrikasının özelleştirilme ihalesi nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklif 330.000.000-TL ile Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. tarafından verilmiştir.” denildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » »

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica