logo

Bulut “15 Temmuz, yeni bir devlet kurmak için miydi?”

arslanbulut (Copy)

Bulut “15 Temmuz, yeni bir devlet kurmak için miydi?”

05 Ağustos 2017

Yeniçağ gazetesi köşe yazarı Arslan Bulut, ’15 Temmuz’dan sonra yeni bir devlet kuruyoruz, beğenseniz de beğenmeseniz de, kurucusu da Erdoğan’dır’ diyen AKP’li Ayhan Oğan’ın sözlerine “15 Temmuz, yeni bir devlet kurmak için miydi?” diyerek cevap verdi

İşte Arslan Bulut’un kaleme aldığı o yazı;

 

15 Temmuz, yeni bir devlet kurmak için miydi?

AKP yöneticisi, Ayhan Oğan“Biz 15 Temmuz’da çok büyük bir şey yaptık. Halk bir devrim yaptı. Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” dedi. 

CHP milletvekili Aytuğ Atıcı‘nın “Ne demek yeni devlet? Mevcut devleti yıktınız mı?” sorusu üzerine ise Oğan“Yapılan YAŞ toplantısı yeni bir Türk Silahlı Kuvvetleri’nin inşasıdır. Biz vesayet düzenini yıktık. 15 Temmuz’daki devlet içerisindeki odaklanmış bütün vesayet mekanizmaları darmadağın oldu. Bürokratik oligarşinin hâkim olduğu devlet sistemi bitmiştir. Şimdi halkın doğrudan belirlediği bir sistem geliyor. Bunun kurucu lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır. Siyasi görüşünüz ne olursa olsun, temel bir kimliği vardır 15 Temmuz’un. O kimlik de millî ve yerli kimliktir. Yeni kurulan oluşumun misyonu ve vizyonu da budur.” diye konuştu.

***

Bu “misyon” ve “vizyon” kavramları son günlerde sık kullanılır oldu! Esasen “AKP’nin misyonu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yerine yeni bir devlet kurmaktır” diye partinin kurulduğu günden beri yazıyoruz. Şimdi kendileri açıkça söylüyor. Bu cüreti göstermelerini sağlayan 15 Temmuz’dan sonra elde ettiklerini zannettikleri güçtür.

Devamını Oku 

 
Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica