logo

DAMAT, Türk Ekonomisini Dış Güç ABD’ye teslim etti

 

albayrak (Copy)

DAMAT, Türk Ekonomisini Dış Güç ABD’ye teslim etti

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanı olan Berat Albayrak, ‘Yeni Ekonomi Programı’ bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için ABD’li yönetim danışmanlığı şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdiklerini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York’ta, Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) tarafından düzenlenen 9. Türkiye Yatırım Konferansında patronlara seslendi. Albayrak burada Türkiye ekonomisinin yönetimi için ABD merkezli McKinsey danışmanlık şirketi ile çalışacaklarını açıkladı. Özellikle değişim ile ilgili yeni bir birim kurduklarını aktaran Albayrak, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek” dedi.

Amerikalı şirket Türkiye’nin tüm ekonomik politikalarını ve para durumunu direk denetleyebilecek

Damat Albayrak Türk ekonomisinin iplerini ABD’ye teslim ediyor yorumları yapıldı. Türkiye üzerinde oynanan oyunlar dış güçler krizi yarattı derken ABD’ye ekonomiyi teslim etmek Türkiye’yi ABD’ye göbekten bağlı duruma getirdi. Damat Albayrak, göreve geldiği günden itibaren ekonomik bilgisinin olmayışı ve piyasalara güven vermemesi sebebiyle Türkiye’de ekonomik krizin yaşanmasındaki en önemli etkenlerden biri olarak kabul ediliyor.
 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica