logo

Dinamo Moskova 1-3 Galatasaray

 

gs

Dinamo Moskova 1-3 Galatasaray

2018 CEV Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizİ temsil eden Galatasaray Bayan Voleybol Takımımız, D Grubu ikinci maçında Dinamo Moskova ile deplasmanda karşılaştı. Galatasaray, Dinamo Moskova Spor Sarayı’nda oynanan mücadeleden 3-1 galip ayrıldı.

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf Galatasaray oldu. Maçın başında yakaladığı seriyle durumu 1-5’e getiren takımımız, ilk teknik molaya da 4 sayılık farkla 4-8 önde girdi. Teknik molanın ardından farkı azaltan ev sahibi ekip karşısında yeniden üstünlüğü ele geçiren Galatasaray, ikinci teknik molaya 13-16 önde girmeyi başardı. Dinamo Moskova karşısında farkı koruyan takımımız, sette durumu 16-21 yaparak farkı 5 sayıya kadar çıkardı. Ev sahibi ekip karşısında üstünlüğünü sürdüren takımımız, ilk seti 21-25 kazanarak setlerde 1-0 öne geçti.

Mücadelede ikinci set karşılıklı sayılarla başladı. Neslihan, Kosheleva ve Jack’in üst üste bulduğu sayılarla farkı açmayı başaran Galatasaray, farkı 5 sayıya kadar çıkardı. Sette durum 5-10’a gelince Dinamo Moskova mola hakkını kullandı. Takımımız, ikinci set ilk teknik molasına Kosheleva’nın sayısıyla 4 sayı farkla 4-8 önde girdi. Molanın ardından farkı koruyan Galatasaray ikinci teknik molaya da 9 sayı farkla girmeyi başardı. Neslihan’ın sayısıyla farkı 10 sayıya kadar çıkaran takımımız, Dinamo Moskova karşısında üstün bir oyun sergiledi. 12-22’nin ardından farkı eritmeye çalışan ev sahibi ekip, Galatasaray karşısında istediği oyunu oynayamadı ve ikinci set de 18-25 takımımızın üstünlüğüyle sona erdi. Bu sonuçla takımımız, Rusya deplasmanında setlerde 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete iyi başlayan taraf ev sahibi ekip oldu. Üst üste elde ettiği sayılarla mücadelede ilk kez öne geçen Dinamo Moskova, sette durumu 4-1’e getirdi. Hemen ardından bulduğu sayılarla farkı eriten takımımız, Kosheleva’nın sayısıyla durumu 5-5’te eşitledi. Uzun süre karşılıklı sayılarla ilerleyen sette eşitliği bozan Galatasaray oldu. İlk teknik molaya 7-8 önde giren takımımız, ikinci teknik molaya da 14-16 önde girdi. Molanın ardından öne geçmeyi başaran ev sahibi ekip, yakaladığı seriyle üçüncü seti 25-23 kazandı ve karşılaşmada durumu 1-2 yaptı.

Dördüncü set de karşılıklı sayılarla başladı. 3-3’lük eşitliğin ardından farkı açan Galatasaray, ilk teknik molaya 4 sayı farkla önde girdi. 4-8’in ardından farkı koruyan takımımız, ikinci teknik molaya da 8 sayı farkla önde girmeyi başardı. 8-16’nın ardından farkı daha da açan Galatasaray, baştan sona önde götürdüğü dördüncü seti 17-25 kazandı. Bu sonuçla takımımız zorlu Rusya deplasmanından 3-1 galip ayrılarak gruptaki ilk galibiyetini elde etti. Kaptan Neslihan Demir Güler 25 sayı ile maçın oyuncusu seçilirken, Tatiana Kosheleva ise 23 sayı ile maçı tamamladı.Takımımız, 2018 CEV Şampiyonlar Ligi D Grubu üçüncü maçında Grot Budowlani LODZ’u konuk edecek. Karşılaşma 23 Ocak 2018 Salı günü Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanacak.

GALATASARAY SK

 

 

 

 

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica