logo

DQTK Almanya Temsilci Ahmet Özay’dan Kırım Taburu Sorusu

ozay_159x240
Kırım Türklerinin avrupadaki sesi ve temsilcisi aynı zamanda Dünya Kırım Tatar Kongresi Yönetim Kurulu üyesi gazeteci yazar Ahmet Özay dün akşam saatlerinde yayınlanan TV Net adlı sitede Sürgün ve Direniş programı hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İşte o açıklamalar
Tv Net’de Sürgün ve Direniş programında ATR Televizyonu Yöneticisi Lenur Islamov Bey Kırım Tatar Taburu Komutanı ünvanıyla açıklamalarda bulunuyor. “Kırım Tatar Halkı olarak savaşmaya karar verdik” diyor. Bu karardan Kırım Tatar halkının haberi var mı? Halksız savaş olur mu? Zira Kırım Tatar Halkının Lideri, Liderimiz Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu “Kırım Tatar Halkı savaş istemiyor. Savaş milletimizin Kırım’dan ebedi sürgünün olur” görüşünde. Milli organlarımız Kurultay’ın, Milli Meclisimizin, Dünya Kırım Tatar Kongresinin ve dini temsilcilerimizin “savaş kararı” yok. Lenur Islamov Bey’in Kırım Tatar Milletinin Komutanı olduğuna dair alınan bir karar da mevcut değil. Bu konuda Litvanya’da toplantıda olan milli liderlerimizden bir açıklama bekliyoruz
Bilindiği Rusya vatandaşı ve Rusya’da milyar dolarlık banka ve şirketlere sahip Kırım’ın Rus işgali sürecinde dünya’nın ambargo uygulamasına rağmen Kırım’da ilk bankayı açan ve Kırım’da başbakan yardımcılığı görevlerinde bulunan görevinden azledilmesinden sonra Ukrayna tarafına geçerek Kırım’a karşı cihat eden Kırım Taburunun sözde komutanı Lenur İslamov daha öncede Kırım Türk milli marşını değiştirme çabasına girmişti.

 

 

 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica