logo

Dün 12 bu sabah 1 Türkiye şehit vermeye devam ediyor

 

şehit (Copy)

Türkiye şehitlerine ağlıyor. Dün verdiğimiz 12 şehitten sonra Türkiye bu sabah gelen yeni şehit haberiyle sarsıldı.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, “Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarıyla çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.”

denildi.

Dün, Afrin’de terör hedeflerine yönelik sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nın 22′nci gününde üç acı haber geldi. Helikopter düşmesi sonucu 2 şehit haberinin geldiği harekat kapsamında TSK akşam saatlerinde 3 askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Açıklamada 5 askerin de yaralandığı bildirildi. TSK, daha sonra yaptığı açıklamada 2 askerin daha şehit olduğunu, 4 askerin de yaralandığını bildirdi. TSK’dan 22.30 sularında bir açıklama daha geldi. Bu açıklamada da 4 askerin şehit olduğu, 2 askerin yaralandığı bildirildi. Harekatın 22′nci gününde şehit olanların sayısı 11′e yükseldi, yaralı askerlerin sayısı da 11 oldu.

TSK’dan bir acı haber daha geldi. Yapılan açıklamada, “Afrin bölgesinde devam eden operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurlarıyla çıkan çatışmada bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur.” denildi Bu haberler şehit sayısı 12′ye yükseldi. 

 

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica