logo

Dünya Kırım Türkleri Platformu Kuruldu

 

Kırım platform

“Kırım’ı kana boğabilirler. Fakat bütün bunlar, Kırımlıların istiklal imanlarını yıkmaya değil, kuvvetlendirmeye yaracaktır.Tarihi ergeç yazacağı şey: Müstakil ve Mesut Kırım’dır.”

Ama önce inanmak gerek…

Kırım Türklüğü kaderini kendi belirleyecektir.

Kırım Türkleri, işgalci ülkelerin kendine çizdiği yolda değil, yeni bir yolun yolcusu, yeni bir kaderin sahibi olmak zorundadır. Bu yol Gaspralı’nın yolu Numan Çelebicihan’ın yoludur. Kırım başta olmak üzere dünya üzerinde yaşayan Kırım Türkleri ilimde, ahlâkta, teknik ve sanayide en önemli noktalara gelerek ana vatan Kırım’ı huzurlu bir yer haline getirerek Kırım’ın asıl sahipleri Kırım Türklerinin Kırım’da egemen olmasıdır.

Kırım Türkleri üzerinde en az ikiyüz yıldan beri günümüze kadar gelen, başka ülke ve ideolojilerle kendisine biçilen yaşama, asimilasyona, taklitçiliğe karşı gelinecek kendi tarihinden ders alarak milli kimliği üzerinde yeniden ayağa kalkacaktır.

Biz, başka ülkelerin çıkarlarını daha doğrusu kendi çıkarlarını, milletin çıkarlarından üstün tutuna, millete efendiliğe kalkışan, sözde aydınları, sahte kahramanları, yetim hakkı yiyenleri, milli davayı kendi maddi çıkarları için kullananları, Kırım Türk Milletinin baş düşmanı saymaktayız.

Geçmişte olduğu gibi gecemizi gündüzümüze katarak, ter dökerek, İsmail Gaspralı’nın Dilde İşte Fikirde Birlik şiarıyla Kırım Türk Milletini yeniden kökleriyle buluşturarak, bilimde, sanatta, endüstri ve teknikçilikte ileriye götürecek vatan sevdalılarına ihtiyaç duymaktayız.

Kırım Türklerinin geleceği günümüzde kendisine sunulan yollar değildir. Kırım Türklerine geleceği milli ülküden geçmektedir. Kırım Türklerinin geleceğini ne tamamen Ukrayna ve taraftarı nede Rusya ve taraftarları çözebilir. Bize başka bir yol, bir Üçüncü Yol gerekmektedir. Bu Üçüncü Yol aslında Kırım Davasının ana yoludur. Bu üçüncü yol, Kırım üzerinde oynanan tüm oyunlara dur diyerek, Kırım Davasında piyon olma değil oyun kurucu olmaktır. Türk Milleti başkasının kendine çizdiği veya kurguladığı yolda yürümez, yalnız yaratıcı Allah’ın belirlediği kadere inanır ve kendi yolunda eğilmeden dik olarak yürür.

Bugünde dün olduğu gibi milletin ileriye doğru yürümesinde en büyük engel, sözde aydın geçinen Beyaz Kırımlıların, Kırım Davasını kendi tekellerinde şekilde lanse etmesi ve Kırım Davasını savunmak yerine kendi çıkarlarını milletin çıkarlarının üstünde tutmasıdır. Milli Davanın savunucu gerçek aydın ve vatanseverlerin bulunması umudumuzu yeşertmektedir.

Biz köklerimizdeki ve aslı davamızı yeniden yaşatmaya ve bu uğurda mücadeleye çağırıyoruz.

Dünya’da Kırım Türk Bayrağın altında, Kırım Türk Milleti için hiçbir çıkar düşünmeden çalışacak, ter dökecek vatanseverlere çağırımızdır. Milleti için, devleti için, ülküsü için şahsi çıkar düşünmeden, daima milletine hizmet etmeyi tercih edenleri, makama veya ünvanlar peşinde koşmayanları, kalplerinde sadece vatan ve Allah sevgisi olanları bizimle hareket etmeye çağırıyoruz.

Yaşadığımız ülkelerde, o ülkenin yasalarına saygılı fakat Kırım Türk Milletinin çıkarları doğrultusunda hareket etmeye çağırıyoruz.

Geçmişimizdeki hatalardan ders alarak eski şanlı günlerimiz yeniden yaşamak ve yaşatmak için, “komşusu aç yaterken tok yatan bizden değildir” diyerek milletimizin refahı için, Kartana, Kartbabalarımızın, yetim ve öksüzlerin göz yaşını dindirmek için mücadeleye çağırıyoruz.

Sen, ben, o demeye değil BİZ demeye tek yürek tek yumruk olmaya çağırıyoruz.

Dünya Kırım Türkleri Platformu

www.dqtk.org

Platformda yöneticilik konusu şu an için yoktur. Platform üyeleriyle düzenlecek toplantılarda fikir ve görüşler doğrultusunda yol haritası belirlenecek ve platformun idari kadrosu belirlenecek.

Platform konusunda bilgi almak ve Kırım’a hizmet için anketi doldurunuz (Tıklayınız)

  

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica