logo

Eğitim’de çağ atlamadık can alıyoruz

okul (600 x 399)

Kocaeli ’nin Körfez ilçesinin Yukarı Hereke Mahalesi’nde yaşayan 45 yaşındaki İsmail Devrim, Hereke Nuh Çimento Meslek Lisesi birinci sınıfa giden oğluna okulun istediği pantolonu alamadı.

Okulun istediği pantolon olmadan okula giden 14 yaşındaki M.D. derse alınmayarak bir gün yok yazıldı. Eve geri gönderilen çocuk durumu anne ve babasına anlattı. Baba İsmail Devrim duruma çok üzüldü. Çaresiz baba, olayın üzerinden iki gün geçtikten sonra, perşembe sabahı 06.00 sularında evinin banyosunda kendini asmış halde bulundu.

VALİLİKTEN JET AÇIKLAMA

Sözcü’nün haberine göre, Kocaeli Körfez Hereke Nuh Çimento Meslek Lisesi’nde meydana gelen ‘pantolonsuz öğrenciyi derse almama’ olayıyla ilgili Kocaeli Valiliği gece geç saatlerde bir açıklama yaptı.
Üzücü olayla ilgili haberler yayınlandıktan sonra yapılan açıklamada, 2 saat içerisinde inceleme ve araştırma yapıldığı belirtildi ve “intiharın psikolojik olduğu, maddi nedenlere dayanmadığısavunuldu.

Kocaeli Valiliği’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı; “21.09.2018 tarihinde Körfez ilçemizde yaşanan intihar olayı belirtilen linklerde internet haberi olarak yapılmıştır. Söz konusu haberler; intihar sebebi çocuklarına kıyafet alamadığı ve bu sebeple okula alınmadıkları şeklinde yayınlanmıştır. Yapılan araştırma ve inceleme sonucunda, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı olay sebebinin psikolojik nedenlere dayandığı anlaşılmıştır. Haberlerin kamuoyunu yanlış bilgilendirerek, olumsuz algı oluşturmaya sebep olduğu anlaşılmaktadır.”
 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica