logo

Fransız Gazetesi Rus Lideri en etkili siyasetçi olduğunu açıkladı

putin ayı (Copy)

Fransız Gazetesi Rus Lideri en etkili siyasetçi olduğunu açıkladı

Fransız Le Figaro gazetesi, Rusya’nın uzun yıllar boyunca uluslararası jeopolitik çatışmadan galip olarak ayrılmasının nedeninin, Rus lider Vladimir Putin’in kusursuz eğitimi olduğunu yazdı.

Haberde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in coğrafyaya çok iyi hâkim olmasının, dünyanın siyasi haritasını ve her devlet ve halkın başlıca özelliklerini iyi bilmesinin Rusya’nın uluslararası arenadaki başarısında önemli rolü olduğuna dikkat çekti.

Le Figaro, Putin diğer dünya liderlerinden farklı olarak diğer milletlerin kültürüne bağlı eğitim ve zihniyetindeki farklılıkların bilincinde olduğunu ve bu durumun onu daha etraflıca düşünülmüş bir politika izlemesine imkân tanıdığını ifade etti.

BAŞARISINININ SIRRI, COĞRAFYAYA HAKİMİYET

Sputnik’in haberine göre Putin’in karşısında uzun yıllardır bu konuda hiçbir bilgisi olmayan batılı liderlerin olduğunu yazan gazete, örneğin eski Fransa Cumhurbaşkanı Nikolas Sarkozi eski ABD Başkanı George W. Bush’un Şiiler ve Sünniler arasındaki farkı bilmedikleri için Ortadoğu’daki politikalarında başarısız olduklarını, şimdiki liderlerin de benzer bir durumda olduklarını, ABD Başkanı Donald Trump’ın Avusturya ve Avustralya’yı karıştırırken, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un da Fransız Guyanası’nı ada olarak tanımladığını vurguladı.
 

 

 

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica