logo

Google GIF platformu Tenor’u satın aldı

google (Copy)

Google GIF platformu Tenor’u satın aldı

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, kullanıcı sayısı 300 milyonu geçen popüler GIF platformu Tenor’u satın aldı. Google, son dönemlerde kullanıcıların oldukça hoşuna giden, kullanmanın ve izlemenin zevk verdiği bu hareketli görselleri kendi platformu üzerinde kullanmayı planlıyor. Google Görseller ve Gboard sanal klavye servislerine eklenmesi beklenen GIF’ler yeni bir trendin başlangıcı olabilir.

Bildiğiniz gibi sadece geçtiğimiz ay 12 milyar GIF aramasına ev sahipliği yapan Tenor, en başta Google ve Android kullanıcılarını sevindirecek gibi görünüyor.

Google Görseller Mühendislik Direktörü Cathy Edwards Tenor hakkında şunları söyledi:

Sahip oldukları derin içerik kütüphanesi ile Tenor modunuzla eşleşenleri bulabilmeniz için doğru GIFLeri size o anda sunar. Bunu Google Görseller’de ve GIF kullanan Gboard  gibi ürünlerde de daha etkin yapabilmemiz için Tenor bize yardım edecek. Tenor, ayrı bir marka olarak çalışmaya devam edecek. Teknolojilerine, içerik ilişkileri ve API iş ortaklarıyla yatırım yapmayı dört gözle bekliyoruz. Yani ister Tenor klavyesini ya da ister diğer ürünlerimizden birini kullanıyor olun,  gelecekte bundan daha fazlasını görmeyi bekleyebilirsiniz.

Detayları henüz belli olmaya bir anlaşma ile satın alınan platform, Google içerisinde ayrı bir departman olarak bulunacak.

 
 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica