logo

KIRIM TÜRKLERİ KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ GENEL MERKEZİ’NİN TÜRKLÜKLE SORUNU MU VAR?

kırım dernek

Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği 1955 yılında kamuya yararlı dernek statüsünde kurulmuştur. Dernek bu unvan (isim) ile anılmış ve her yerde kullanılmıştır. Geçmiş tüm yönetimlerde derneğin ismini gururla taşımışlar kısaltmayı da asla düşünmemişlerdir.

Son yılların sabun köpüğü modasıyla dağlardan taşlardan, tabelalardan silinmek istenen binlerce yıllık ‘ TÜRK’ varlığını ve sözünü; cin fikirli dernek yönetimi hangi derin fikirlerin etkisiyle derneğin unvanından çıkarmak istemiştir! Nasıl mı? Kısaltarak efendim?..”..Türkleri Kültür ve Yardımlaşma..” derneğin tam adındaki kısaltılan bölüm. Sağ duyulu bir anlayış Türkleri, Kültür , Yardımlaşma kelimelerinden hangisini çıkarmak yoluna giderdi? En hafif teville bu garabet ‘ kısaltmak istedik’ sözleriyle açıklanamaz.

Madem kısaltmaya çok meraklısınız Türk sözünden de rahatsızlık duymuyorsunuz, kısaltmayı Kırım Türkleri Derneği Genel Merkezi olarak yapsaydınız. Ayrıca her iş bittiydi de sıra dernek adının kısaltılmasına mı gelmişti?

Kırım Rusya’ya bağlandı, Kardeşlerimiz telaşla Vatan Kırımı terk ediyor, Yolbaşcımız Türk Dünyasının liderlerinden Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu Kırıma sokulmuyor beyler kısalttıkları dernek adını görücüye çıkarıyor. Hem de 18 Mayıs 1944 Sürgün ve Soykırım mitinginin afişinde!..

Her zamanki gibi sustuk. Mitingi sabote ettiniz yoksa Yüz binlerle Tandoğan’ı inletecektik denmesin diye!.Şubeler olmasaydı tam bir hezimet olan mitingin arkasından düşünür dersinizi alırsınız zannettik. Neden yüz binlere mal edilen Kırım davası için meydanda bin kişi bile yoktu?. Güven parktaki garabet küllenmeden bu neyin nesi!. Deve hesabı. Kırım davasına zarar veriliyor beyler.Aklınızı başınıza devşirin. Onarılamayacak yaralar açılıyor.Sonra birlik ve beraberlikten nasıl dem vurabilirsiniz.Kim size inanır?.

Gördüğünüz gibi kapalı kapılar ardındaki oldu da bitti maşallahlarla iş bitmiyor efendim. Hiç bir şeyde gizli kalmıyor!.. Maskeler bir bir düşüyor. Derneğin faaliyetlerinde Ülkücü,Milliyetçi,Türkçü,Ulusalcılar olmasın, olurlarsa ki kalabalık olunması için gerekli o zamanda kimliklerini ön plana çıkarmasınlar. ‘Kırım Türktür Türk kalacaktır’ demesinler, Bozkurt işareti yapmasınlar. Bozkurt MHP’nin sembolü olmanın çok ötesinde Türklüğün sembolüdür. O zaman ümmetçi Ak gençliği taşısaydınız meydana? Gelmiyorlar, gelmezler de. Onlar Türkün derdiyle dertlenmezler. Gelenler ve geleceklerde Ülkücü,Milliyetçi,Türkçülerdir. Herhangi bir bayrak,döviz taşımasalar bile oraya gelenlerin kimler olduğu herkesçe bilinir.

Siz ne kadar ‘TATARIZ’ desenizde tarih, bilim, kültür, gerçek ve cümle alem TATAR TÜRK’tür diyor. Cumhurbaşkanlığı, Dış İşleri Bakanlığı ve tüm resmi makamlarda ‘KIRIM TATAR TÜRKLERİ’, KIRIM TÜRKLERİ’, ‘KIRIM TATARLARI’ kullanılıyor.

Aklıma gelmişken kısaltılmış adını düğün davetiyesine bastıran düğün sahibi hiç gördünüz mü? Hoş görün bu davranışlarınızla Kırıma, Kırım davasına, Mustafa Ağamıza zarar verdiğinizi düşünmesem ve görmesem yine kan içer kızılcık şerbeti içtim derdim. Sevgi ve saygıyla

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

#

KIRIM TÜRKLERİ KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİ GENEL MERKEZİ’NİN TÜRKLÜKLE SORUNU MU VAR?” için 1 yorum

 1. mutku diyor ki:

  http://www.portalkocaeli.com/kirim-tatarlarindan-turkiyeye-saygisizlik-2.html

  Kırım Tatarlarından Türkiye`ye Saygısızlık

  Uzun yıllardan beri kırım’da yaşayan ve sahibi olduğu “Ukrayna`da Oku Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı” firması vasıtasıyla Kırım ve Ukrayna üniversitelerine Türk öğrenci götüren Milliyetçi görüsleriyle İzmit`te yakından tanınan, gerek sosyal medyada gereksede cıkardığı internet gazeteleri vasıtası ile Kırım Tatarları davasına yıllardır büyük destek veren Mutlu Ülkü, geçtiğimiz gün Kırım Haber Ajansında çıkan ” Kırım Tatarı Sığınmacılar Türkiye’ye Sığınamadılar” başlıklı Türkiye aleyhtarı bir habere çok içerlemiş.

  mustafa-cemiloglu

  Kırım Haber Ajansı’nın haberine göre Rusya Kırım`ı ilhak edince vizesiz çıkıp Türkiye`ye gelen Tatar Diana Gafarova ve ailesi, mademki Suriye`lilere bakıyorlar bizede baksınlar diye düşünmüs. Kendisini Türkiye`de hic bir resmi görevlinin arayıp sormaması üzerine yabancılar polisine gidip hesap sormuş.

  Türk polisi, bizim size Suriyeli sığınmacılar gibi sığınma hakkı verme gibi bir yetkimiz yok ama siz vizesiz gelmişsiniz, isterseniz size 6 aylik vize verebiliriz demişler. Bu defada Diana Gafarova vize harcı ödemeyi red edip oradan ayrılmış.

  kirim-tatarlari

  Bir süre sonra geri dönmeye karar verip Atatürk Havaalanına gelmiş. Burada polis Diana Gafarova’ya vizesiz uzun süre Türkiye’de kaldığınız için para cezası ödemeniz gerekiyor demiş. Diana Gafarova’nın bu cezayıda ödemeyeceğini belirtmesi üzerine polis uluslararası hukuktada yeri bulunan ve Deport denilen işlemi uygulayıp bu uyanık tatar Diana Gafarova’nın tekrar Türkiye’ye girişini 5 yıl yasaklamış.

  Diana Gafarova, geri döner dönmez Kırım Haber Ajansına Türkiyeyi şikayet edip adeta kin kusmuş. “polis hem para istedi hemde evrakları benim hazırlayıp getirmem gerektiğini söyledi” demiş. Diana Gafarova, polisin bankaya yatırılmasını istediği vize harcını sanki polis rüşvet istemiş gibi ima etme cüretindede bulunmuş.

  Tatar Diana Gafarova ve ailesi geri dönünce Ukrayna’nın lviv şehrine yerleşmişler.

  Kırım Haber Ajansına burada ukraynalılardan, Türkiye’de göremedikleri ilgi ve yakınlığı gördüklerini ballandıra ballandıra anlatıp yine Türkiyeye ateş püskürmüşler.

  mustafa-cemil-kirimoglu

  Kırım Haber Ajansı ciddi bir haber kuruluşunun yapmayacağını yapıp Türkiye’yi eleştiren ” Kırım Tatarı Sığınmacılar Türkiye’ye Sığınamadılar” başlıklı haberi yapmışlar.

  Haber Kırım`dada günün konusu olmuş. Haberi okuyan Tatar ve Ruslar haberi gayri ciddi ve komik bulmuşlar. Kırım Haber Ajansının bu pravakator haberine çok üzülen Mutlu Ülkü’yü asıl yıkan ise Kocaeli Kırım Tatarları Derneği’nin Facebook sayfasinda Türkiye’yi rencide eden bu cirkin haberi paylaşıp tartışmaya açmaları olmuş.

  Derneğin Facebook sayfasinda Türkiye, Kırım Tatarları için hiçbir şey yapmadı. Mustafa cemiloğlu’nun ağzınıda bir madalya ile kapattılar denmesi üzerine Ülkü, “Sayın Mustafa Cemiloğlu ömrünü Kırım davasına adamiş, Sibirya zindanlarında hapis yatmış bir Türk büyüğüdür, saygısızlık yapmayın diye yazınca, kendisine Kocaeli Kırım Tatarları Derneği Facebook sayfasından “Mustafa Cemiloglu senidemi maaşa bagladı” denilerek iftira cirkin bir ithamda bulunulmustur.

  Kocaeli Kırım Tatarları Derneği sayfasında bu habere yapılan Türkiye aleyhindeki çirkin yorumları gören Ülkü, bu paylaşım kardeşliğimize zarar veriyor kaldırın diyince, Kocaeli Kırım Tatarları Facebook Sayfasında kendisine hakaretler edilmiş ve destek verdigi sayfa uyeliginden silindikten sonra arkasindan hos olmayan yorumlar yapilmistir.

  Halen Kırım`da Mutlu Ülkü durumdan Kırım Tatarları Mustafa Cemiloglu`nuda haberdar etmistir.

  Türkiye’de hemen her şehir ve ilçede tatar dernekleri var. Bunlar ne işe yarar anlamış değilim diğen Mutlu Ülkü, “Kırım Haber Ajansı ve Kocaeli Kırım Tatarları Derneğini hem Tatarlara ilgisizliliklarinden hemde Türkiye’ye karşı bu saygısız ve ahde vefasızlıkları nedeniyle Şiddetle kınadığını belirtmiştir.

Yandex.Metrica