logo

Özdağ: Külliye Üniversite olacak

mhp özdağ

Özdağ, Külliye Üniversite olacak

Gaziantep bağımsız milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Saray, yeni kurulacak bir üniversiteye kampüs olarak verilecek dedi.  Sözcü gazetesinden Nil Soysal’a konuşan Özdağ partinin adı üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirterek iktidara geldiklerinde yapacaklarını sıraladı.

Özdağ’ın röportajının ilgili bölümleri şöyle:

– Parti henüz kurulmadan FETÖ destekliyor iddiaları ortaya atıldı…

Yılın en büyük komedisi… Bize FETÖ’cü demek siyasi ahlaksızlığın zirvesidir. FETÖ’nün mesela beni hedef alarak bana karşı hangi kumpasların kurulması gerektiği talimatını verdiğini ve bu talimatı hangi gazetelerin yerine getirdiğini ben de biliyorum, AKP de. Ben belgeler ile konuşurum, devlet belgeleriyle. FETÖ son bin senelik tarihimizdeki en büyük iç düşmandır. FETÖ ile mücadele AKP’ye, yani eski ortağına emanet edilemez. AKP’de at izi ile it izi o kadar birbirine karışmıştır ki, Erdoğan istese bile sonuç alamaz. Oysa bizim partimizde Türkiye’de en önemli, kararlı ve bilinçli FETÖ karşıtı uzmanlar, FETÖ’yü yok edecek dosyalarla hazırlanıyorlar.
– İktidara geldiğinizde ilk icraatınız ne olacak?

Saray, yeni kurulacak bir üniversiteye kampüs olarak verilecek. Cumhurbaşkanı’na ait 13 uçak satılacak. Sayın Akşener, Atatürk’ün mirası olan Köşk’te kalacak. Bütün israfa sert ve kesin bir şekilde son verilecek. Devlette tasarruf ana ilke olacak. Sonra üretim ekonomisi başlayacak.

Haberin devamı için tıklayınız

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica