logo

Rusya’da Türkiye’yi temsil edecek “çocuk gazeteci” belli oldu

gazeteci (Copy)

Rusya’da Türkiye’yi temsil edecek “çocuk gazeteci” belli oldu

Rus petrol şirketi Gazprom’un düzenlediği ve yıl 211 ülkeden çocuk futbolcunun katılacağı ‘Dostluk için futbol’ organizasyonunda Türkiye’yi ve Hürriyet Gazetesi’ni temsil edecek “çocuk gazeteci” belli oldu. 12 yaşındaki Eda Çelik bu yıl 8-15 Haziran tarihleri arasında Rusya’nın Moskova şehrinde yapılacak etkinliklerde gazetecilik yapacak.

‘Dostluk için Futbol’, Rusya’nın dünyanın birçok ülkesinden çocuğu “dostluk” için buluşturduğu büyük bir organizasyon. Geçen yıl St. Petersburg şehrinde 64 ülke çocuğu buluşmuştu. Bu yıl ise tam 211 ülkeden çocuk el ele verecek ve hep bir ağızdan “Dünyayı değiştiriyorum” diyecek. “Çocuk futbolcular” futbol takımları oluşturup dostluk için futbol oynayacak, ‘çocuk gazeteciler’ de organizasyonla ilgili her gün haberler, analizler ve röportajlar yapacak. Çocuk gazetecilerin yazıları organizasyonun günlük gazetesinde yayımlanacak. Bu, dünyanın her yerinden çocukların içinde bulunmak için can attıkları bir organizasyon. 
RTİB’in Hürriyet’e dayandırdığı habere göre organizasyonun Türkiye ayağında “çocuk gazeteci” bu yıl Hürriyet Çocuk tarafından seçildi. Doğa Koleji öğrencisi Eda Çelik, İngilizce bilgisi, sosyallik, dışa dönüklük ve girişkenlikle bizi etkilemeyi başardı ve bu yıl hem Türkiye’yi hem de Hürriyet Gazetesi’ni Moskova’da temsil etmeye hak kazandı. Eda aynı zamanda organizasyonun Türkiye ayağındaki faaliyetleri de yakından takip edecek ve konuyla ilgili haberler yapacak. Biz de onunla birlikte hem Türkiye’de organizasyonlarda hem de Moskova’da yer alacağız.

 

 

 

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica