logo

RUSYA’DAN 322 UKRAYNALIYA YAPTIRIM

rusya yaptırım (Copy)

RUSYA’DAN 322 UKRAYNALIYA YAPTIRIM

Rusya Başbakanı Dimitriy Medvedev, Ukrayna’ya yönelik yaptırımları içeren kararnameyi imzaladı.

Bakanlar Kurulu Basın Servisi’nden yapılan açıklamada, kısıtlamaların 322 vatandaş ve 68 tüzel kişiyi ilgilendirdiği belirtildi. Bu önlemler hesapların, değerli kağıtların ve mülkiyetlerin dondurulmasını ve Rusya’dan sermaye çıkışının yasaklanmasını ön görüyor.

Özellikle, önlemler Ukrayna Anayasa Mahkemesi hakimlerini, milletvekillerini, büyük iş adamlarını ve Petr Poroşenko idaresinin yetkililerini kapsıyor.

Kararnameyle, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko’nun oğlu Aleksey Poroşenko, İçişleri Bakanı Arsen Avakov, Ukrayna Parlamentosu Başkanı Andrey Parubiy, eski başbakanlar Arseniy Yatsenyuk ve Yuliya Timoşenko, Poroşenko’nun basın sekreteri Svyatoslav Tsegolko ve Ukrayna’nın devlet doğal gaz şirketi Naftogaz Başkanı Andrey Kobolev gibi isimler yaptırım listesine alındı.

Yaptırımların, Ukrayna’nın Rusya’ya yönelik uyguladığı yaptırımlar nedeniyle yürürlüğe girdiği belirtilen açıklamada, Ukrayna’nın yaptırımları iptal etmesi halinde Rusya’nın da kararnameyi iptal edebileceği bildirildi.
Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica