logo

SİYASİLER KÜFÜRLERİNİZLE ARŞ’I ÂLAYI KİRLETMEYİN

küfür (Copy)

 

SİYASİLER KÜFÜRLERİNİZLE ARŞ’I ÂLAYI KİRLETMEYİN

Siyaset bu kadar kirli olmak zorunda mı? Siyasilerde o nispete kirlenmeli mi? Kirlilik nezaketsizliği, kabalığı nihayetinde terbiyesizliği zorunlu mu kılıyor? Yoksa siyasi yetersizlik, beceriksizlik ve başarısızlıklar siyasileri insanlıktan mı çıkarıyor!..

Sayın Erdoğan ve Akp’ li siyasilerin siyasi areneda yer almaya başladıkları günlere geriye dönüp baktığımızda, ahlaki kayıplarının vehametini net bir şekilde görebiliyoruz. Zaman içerisinde ayrıştırıp, kutuplaştırıp kavga ettirerek beslenmeyi tek siyasi yol ve yöntem olarak benimsediler! En büyük kavgayı Sayın Bahçeli, Ülkücüler, Türkçüler, Türk Milliyetçileri, Atatürkçüler ve Kemalistlerle yapıp en ağır hakaret ve küfürlerde bulundular. Hakaret ve küfürler, Sayın Bahçelinin Ülkücü oylarıyla seçilen 40 milletvekilini bağışlayıp yeniden Akp’ nin tek başına iktidar olmasına yol açana kadar devam etti!.

15 Temmuz darbesi sonrasında bu hakaret ve galiz küfürler Kılıçdaroğlu ve Chp’ li siyasiler, Meral Akşener ve İyi partili siyasiler ile Fetöcülere evrildi..

Sayın Bahçeli Genel Başkan seçildiği yıllarda son derece kibar, zarif ve beyefendi bir şahsiyetti.. Hanımlar karşısında kendilerini hanımsultan gibi hissederdi. Yüzü kızarır hal diliyle karşısındakileri edepli olmaya zorlardı. Siyasi başarısızlık ve yetersizliklerini gizlemek bilgelik kamuflajıyla mümkün olmayınca hırçınlaşıp, ağzını bozarak saldırganlaşmaya başladı. Siyasi arenada defalarca bileğini bükümediği kötü örnek Sayın Erdoğanı taklit etmeye başladı!. Önceleri Sayın Erdoğana ve Akp’ li siyasilere yönelttiği kirli üslübu, kendisini ve yönetim kurullarını eleştirip alternatif aramaya başlayan Ülkücülere ziyadesiyle yöneldi.. Ülkücüler edeplerini korudular adaplarını bozmadılar…

Hele birde Genel Başkan adayı olarak ciddi rakipler ortaya çıkınca şirazesi iyice kaydı. İyi partide siyaset yapan Ülkücüleri bile isteye partiden gönderen sanki kendisi değilmiş gibi!.. O hale geldiki Türk Milliyetçileri yarım asırlık partilerinde değil İyi parti saflarında kendilerine yer buldular. Güvenli bir liman gibi sığındılar. Birilerinin hesabı bozuldu!.
Başkanlık sisteminin gereği olarak iki partiye paylaştırdığı Ülkücüler, Türk Milliyetcileri oyunu bozdu. Muhafazakar Türk Milliyetçisi olarak tanımlayanları Akp saflarına, Türkçü – Türk Milliyetçisi olarak tanımlayanları Chp saflarına gönderemedi…


Ülkücüler, Türk Milliyetcileri Atatürk’ ün İstiklal savaşında uyguladığı Üçüncü yol politikasını hayata geçirdi. Ülkücüler bölünmez diyerek, kapsayıcı kuçaklayıcı bir yaklaşımla geniş katılımlı İYİ partiyi kurdu ve iktidar alternatifi olarak ortaya çıktı. Olumlu enerji verdi, kadın ve gençlerin Umudun yepyeni adresi oldu. Siyasete kadın elini değmesi, kadınca sevgi dolu söylem ve eylemler toplumda karşılığını ziyadesiyle buldu; karşılığı sandığada muhakkak yansıyacaktır.

Kadınlar, gençler ailece Meral Ablalarına, oylarına, sandıklara sahip çıkacaktır. Küfretmeden, hakaret etmeden çoluğuna çocuğuna, ülkesine, milletine, yaşadığı coğrafyaya ve dünyasına gözü gibi bakacaktır. Bundan kimsenin endişesi olmasın.. Atalarımız ” tencerede ne kaynarsa kapağı kıpırdadığında kokusu etrafa yayılır.” demiş, rahmetli anneannemde ” kötü laf sahibinindir, oralı olma.” derdi. Beyler Arş-ı Âlâyı hakaret ve küfürlerinizle kirletmeyin. Allah ve Allahu Teâlâ’nın Arş’ı taşımakla vazifelendirdiği sekiz müvekkel melek razı olmaz. Edep ya hu diyor siyasileri edebe ve adaba davet ediyoruz..

Sevgi ve Saygıyla
Sevginaz Hamevioğlu

 

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica