logo

Türk Tarih Kongresine Gölge Düşürülmek İstendi

 

Kırım (Copy)

Türk Tarih Kongresine Gölge Düşürülmek İstendi

Ankara’da Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleşene Türk Tarih Kongresinde Kırım Kültür Bakan yardımcısı Doç. Dr. İsmet Zaatov’a kongreyle alakası olmayan sorular sorularak olay çıkarılmak istendi.

Kırım’ın Rusya’ya bağlanması sonucu Kırım’ı terk etmeyerek Kırım’da kalan ve Kırım Türklerinin haklarını savunan kişilere yönelik Ukrayna destekli karalama kampanyaları her geçen gün artarak devam ediyor. Anavatanları Kırım’a dönen ve vatanda yaşam mücadelesi veren, Kırım’ın Rusya’ya bağlanması sonrası Kırım’ı terk etmeyerek Ukrayna çıkarları için değil Kırım Tatarlarının çıkarı için mücadele edenlere yönelik yapılan baskının son hedefi İsmet Zaatov oldu.

Oturuma katılan ve Ukrayna taraftarı olduğu tahmin edilen kişiler Tarih Kongresi oturumunda siyasi kriz çıkarmak istedi. Oturuma katılan kişiler Zaatov’a önceden hazırlanmış Tarih ve sunumuyla alakası olmayan sorular sormaya kalktı. Zaatov verdiği cevaplarla Tarih Kongresini siyasi show alanına çevrilmesine izin vermedi.

Kendisine yönelik suçlamalara cevap veren Zaatov başkaları gibi Kırım’ı terk etmediğini vatan topraklarında yaşamaya devam edeceğini, herkesi Kırım’da yaşayama çağırdı.

Kırım’ın Rusya’nın işgali altında olduğunu kabul etmesini isteyen soruya karşılık oturum başkanın ricası üzerine soruya cevap vermedi.

 
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica