logo

Zeybekçi’nin İzmir’de çok sayıda şirketi var

 

zeybekçi (Copy)

Zeybekçi’nin İzmir’de çok sayıda şirketi var

AKP‘nin İzmir Büyükşehir Belediye başkanı adayı eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İzmir adaylığı hakkında verdiği röportajda İzmir’de işyerleri olduğunu itiraf etti. Röportajında AKP’yi İzmirli yapmalıyız diyen Zeybekci, ‘AKP’deki arkadaşlarımız bugün içkisini içebilen, namazını da kılabilen, günü geldiğinde orucunu tutabilen bir hoş görü alanına sahiptir’ dedi.

Hürriyet gazetesinden İpek Özbey’in sorularını yanıtlayan AKP İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Nihat Zeybekci, İzmir adaylığı hakkındaki soruları cevapladı. Gelen eleştirilere karşı “demek kendimizi anlatamadık” diyen Zeybekci, ideolojik duvarların ötesine geçilmesi gerektiğini aktardı.

Eleştirilerden başlayalım. İsminiz açıklandığında sizin için “İzmirli bile değil” dendi. Ne diyeceksiniz?

“Soyadımıza baksınlar. Pösteki sayar gibi saymak istemiyorum ama bununla ilgili tereddütü olanların tamamından fazla İzmirliyiz. Kimin İzmir’de dokuz ilçede işyeri var? Kimin İzmir’de bir şirketi var ki, 540 çalışanı var? Kim İzmir’de son yıllarda kurumlar vergisinde sahip olduğu şirketle ilk üçte, beşte yer alan bir performansa sahip? Bunları söylerken olmayanlara karşı bir kinayeli tutum içinde değilim, bizi İzmirli saymayanlar bilsin diye söylüyorum. İzmir, Anadolu’nun dünyaya açılan bir çıkış kapısı. İzmir Anadolu’nun da özeti zaten.” dedi.

 
 

 

 

 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

Yandex.Metrica